עלי ועל השיטה

נעים מאד, אני שירלי.

אני מלמדת כיצד לארוז כל סוג של מידע לתובנה מזוקקת אחת – מילולית וויזואלית, המניעה לפעולה.

את המיומנות הזאת אני מלמדת כבר למעלה מעשור כי אני מאמינה שהיא מיומנות לחיים. זו מיומנות שמסייעת לנו לפרק רעיונות ולחבר אותם מחדש, לייצר הקשרים, להגדיר בעיות, למצוא פתרונות ובסופו של דבר: לשנות עולמות. כן, זה נשמע אולי יומרני, אבל זו התוצאה הסופית:

כשיודעים להעביר מסר,

מצליחים להשפיע ולגרום לשינוי.

בא לכם להתחיל ללמוד איך לעשות זאת?
אני ממליצה לכם להתחיל ב”שקפים לשישי“, סדרת סרטונים חינמיים ללמידה עצמאית, תוכלו במקביל גם להצטרף לקהילת הפייסבוק שלי וליהנות מכלים, טיפים, שקפים ממני וממומחים אחרים בתחום, להירשם לקורס דיגיטלי וכמובן להזמין סדנה או הרצאה לארגון או לייעוץ של 1:1.

אני ספק מאושר של משרד הביטחון,  ומחזיקה בתעודת מומחה של משרד החינוך.

קצת על השיטה

“רגע, איך עשית את זה?”

השאלה הזו גרמה לי להבין שהתהליך שאני מבצעת הוא אינטואיטיבי לחלוטין עבורי, אבל לא עבור כולם.

התחלתי לפרק אותו לגורמים, לחבר ולתכלל, ואז לפרק שוב… ככה עשרות פעמים (באמת, בלי להגזים), עד שיצרתי שיטה פשוטה וברורה שאוכל להעביר הלאה.

השיטה מבוססת על ארגון מידע. נשמע ממש פשוט, נכון?
אז זהו, אם זה היה כזה פשוט, כבר מזמן היינו כולנו מבצעים זאת: מארגנים מידע, אורזים אותו בקלי קלות ומניעים לפעולה.

אבל זה לא קורה, כי ארגון מידע דורש חשיבה אחרת. נכון, זה אומר, להשקיע קצת מאמץ, אבל אני יכולה להגיד לכם עם יד על הלב: זה לגמרי משתלם.

האם באמת ניתן לארוז כל סוג של מידע? הרי יש כל כך הרבה מסרים להעביר…

נכון, זה תמיד המצב: יש לנו הרבה מידע להעביר, המון מסרים וכולם חשובים. וגם הקהל, הוא כל כך מגוון, ולכל אחד יש צרכים אחרים ואינטרסים אחרים… איך אפשר להתמודד עם זה?

אפשר. לא בלחיצת כפתור, יש שיטת עבודה מובנית וצריך לתרגל אותה, אבל כשעובדים לפיה, זה עובד כמו קסם. והתחושה? ואוו! זה סוג של התגלות, כי פתאום כל המידע מתחבר בצורה הגיונית, פתאום נחשף סיפור שהיה שם כל הזמן, אבל לא היינו מודעים לקיומו. בזכות הארגון הנכון הצלחנו לחשוף אותו, לגרום לקהל להקשיב ואפילו לקבל החלטה ולבצע פעולה. מדהים לא?

כן, זה מדהים! כי זה עובד על כל כל סוג של תוכן, בכל ערוץ תקשורת וכמו שכתבתי קודם, זה משנה עולמות.

יחסית למישהי שזכתה לכינוי "בונקר" בילדותה,

בפודקאסט אין לי בעיה לדבר...